Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

SELF-CARE PADOMI JEB RŪPĒŠANĀS PAR SEVI

Self-care jeb pašaprūpe vai rūpēšanās par sevi ir aktīva un regulāra rūpju izrādīšana par savu mentālo un fizisko veselību, kā arī tās uzlabošana ar veselību veicinošām aktivitātēm. Vienkāršiem vārdiem sakot, tas nozīmē sevis mīlēšana un vēlme palīdzēt ar dažādām ikdienā ieviešamām izmaiņām, kas ilgtermiņā uzlabos gan fizisko, gan emocionālo veselību.

Padomi kā vari ieviest SELF-CARE savā ikdienā?

  • Rutīnveida vingrojumi pastaigas vai kāda fiziskā aktivitāte. Šis padoms šķiet pašsaprotams, jo mēs visi zinām, ka ikdienā ir jābūt aktīvam, lai ķermenis spētu funkcionēt normāli, taču vai tu zināji, ka fiziskās aktivitātes vairo prieka hormonus un palīdz izvadīt stresu veselīgā veidā? Jā, fiziskās aktivitātes ir viens no visvieglāk ieviešamajiem padomiem, kas ilgtermiņā uzlabos gan emocionālo, gan fizisko veselību.
  • Regulāra atpūta. Ikdienā mēs esam pārlieku noslogoti, skrienam un nespējam iepauzēt, lai aptvertu, ka esam noguruši – fiziski un emocionāli. Miegs šajā gadījumā vairs nav kvalitatīvs un, nogulējuši pat 8 stundas no vietas, organisms nespēj atkopties. Šādos brīžos ir laiks paņemt atvaļinājumu, doties pie dabas vai citā veidā sevi “atslēgt” no ikdienas rūpēm. Teikt nē pasākumiem, kas neinteresē un tā vietā pavadīt mierpilnu vakaru mājās, ir labākais lēmums tavai veselībai.

  • Reizēm ikdiena nes pārlieku daudz nopietnības, problēmu un mēs arvien mazāk varam atvēlēt brītiņus smiekliem, patiesai bezrūpībai un jautrībai. Ieslēdz kādu 2000-šo gadu playlist un kārtīgi izdejojies viena, dušā vai kopā ar bērniem viesistabā.

  • Pieņem komplimentus. Ja pieķer sevi katru komplimentu noraidot ar “paldies! BET….” tad padomājot par savu mentālo veselību, atceries, ka viss, ko mēs sakām skaļi, vairojam savā prātā, domās un sirdīs. Cilvēki nesaka komplimentus tāpat vien. Pieņem tos ar vienkāršu “Paldies!”, pat ja tev ir prātā miljons lietas, ko atbildēt, noniecinot sevi un savu apģērbu, frizūru, utt.

Rūpēties par sevi jeb self-care rituāli var izskatīties dažādi. Reizēm tie ir mazi ikdienas ieradumi, reizēm tās ir veselas stundām ilgas rutīnas vai fiziskas pūles, ko velti savai veselībai ilgtermiņā. Galvenais ir atcerēties, ka tavos spēkos ir sev palīdzēt, un tas arī ir jādara!