Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

PIRMS DOŠANĀS UZ DARBU.. Mosties agrāk, jūties labāk.

Rīts daudziem no mums asociējas ar modinātāju, haotisku gatavošanos darbam, ātru vai nepārdomātu maltīti. Mošanās agri no rīta ir viens no veselīgu cilvēku ieradumiem, kas uzlabo dienas ritmu un palīdz sagatavot gan prātu, gan ķermeni aktīvai un produktīvai dienai. Mūsu senči piekopa mošanos ar saullēktu, un viņu ritms bija pārdomāts un saskaņā ar dabu.

Mūsdienās mošanās kopā ar sauli vairs nav bieži piekopts paradums. Saule aust dažādos laikos katru dienu, bet mūsu darba laiks visu gadu ir vienāds, kas neļauj veidot rīta rutīnu balstoties uz senču tradīcijām. Neskatoties uz to, ir dažādi rīta paradumi, kuri sniegs iespēju sākt dienu veselīgāk un sagatavos Tevi ātrajam pasaules ritmam.

Mērķis: celties 1 stundu agrāk, kā nepieciešams. Lai mainītu haotisko rīta ritmu un piepildītu to ar vērtīgām rutīnām, kas ilgtermiņā liks Tev justies daudz veselīgākai un produktīvākai ir jāceļas agrāk. Izmēģini pa vienam no mūsu ieteiktajiem agrā rīta paradumu padomiem, ar ko papildināt savu rīta rutīnu, un uzliec modinātāju pakāpeniski par 15 – 20 minūtēm agrāk katru dienu vai nedēļu.

  1. paradums. Mosties ar glāzi silta ūdens. Jāvelta aptuveni 2 minūtes Tava laika. Pēc gulēšanas organisms ir pārstrādājis visu šķirdrumu, līdz ar to uzreiz nepieciešams izdzert, vēlams, siltu glāzi ūdens. Silts ūdens tiek uzskatīts kā labāka izvēle nekā auksts ūdens*, un lai iegūtu papildus vitamīnus, iepilini citrona sulu ūdens glāzē*.

  1. paradums. Staipīšanās vai joga. Jāvelta aptuveni 10 līdz 15 minūtes Tava laika. Jebkurā vecumā un pie jebkāda dienas darba ritma lieliski iederēsies staipīšanās vingrojumi vai joga. Izmanto youtube.com un ieslēdz kādu ašu staipīšanās vingrojumu video un 10 līdz 15 minūtes pavadi pamodinot savu ķermeni. Staipīšanās ne tikai uzlabos fizisko veselību, mazinās spriedzi kaulos vai muskuļos strādājot sēdošu vai fiziski smagu darbu, bet arī sniegs laiciņu no rīta, kad fokusēsies tikai uz sevi un savu ķermeni. Ja vēlies izmēģināt jogu, mēs iesakām sekot līdzi youtube.com kanālam Yoga with Adriene*, kas sniedz dažādu intensitāšu jogas treniņus.

  1. paradums. Veselīgas brokastis. Jāvelta 15 – 20 minūtes Tava laika (vakarā vai no rīta). Ļauj lai pirmā maltīte, ko apēd no rīta iedarbina organismu pareizi – nekādu cukuru vai pusfabrikātus. Ja nepieciešams, sagatavo jau iepriekšējā vakarā kaut ko veselīgu un vērtīgu, lai no rīta atliktu tikai uzsildīt vai pagatavot. Lasi padomus veselīgām, taču ātrām brokastu receptēm mūsu bloga rakstā “5 VESELĪGAS BROKASTU RECEPTES”.

  1. paradums. Sausā birstēšanās un kontrastdušas. Jāvelta 15 – 20 minūtes Tava laika. Ja no rīta esi veiksmīgi izmēģinājusi un ieviesusi iepriekšējos paradumus, papildus iesakām katra ikrīta dušas rituāla sākumā pievienot arī sauso birstēšanos. Par sausās birstēšanās ieguviem lasi mūsu bloga rakstā “SAUSĀ BIRSTĒŠANĀS – veselības ieguvumi un kāpēc tas ir kļuvis par trendu”. Kā vēl viens trendīgs paradums starp veselīgu rīta rutīnu piekritējiem visā pasaulē – kontrastdušas. Kontrastdušas ir 2 – 3 minūšu ilga ūdens temperatūru maiņa dušā (karsts – auksts – karsts – auksts). Vienmēr jābeidz ar aukstu ūdeni kā pēdējo posmu kontrastdušai. Kontrastdušām ir neskaitāmi ieguvumi, kā piemēram, asins cirkulācijas uzlabošana, imunitātes uzlabošana, ādas un matu struktūras un izskata uzlabošanās, enerģijas pieplūdums, u.c.

Katru rītu ievērot visus paradumus var šķist, ka tas aizņems pārāk daudz laika, taču izvērtējot ieguvumus un vērojot pašsajūtu, iespējams, laiks, veltīts no rīta savas veselības un pašsajūtas uzlabošanai, šķitīs arvien nepieciešamāks.

 

Papildus informācija:

*https://www.medicalnewstoday.com/articles/325038#risks

*https://www.medicalnewstoday.com/articles/318662#benefits

*Yoga with Adriene youtube.com kanāls https://www.youtube.com/c/yogawithadriene

 

#wellness #rītaparadumi #morningroutine #lemonwater #earybird #rīts #rītarutīna