Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

3 PADOMI LABĀKAM MIEGAM

Miegs ir svarīga daļa mūsu dzīves. Lasi – 4 padomi labākam miegam, lai šonakt un visas naktis iegūtu labāko, ko sniedz veselīgs miegs. Miegā ķermenis atjaunojas, smadzenes atpūšas un pārstrādā pa dienu iegūto informāciju un sagatavo nākošajai, aktīvajai dienai.

  1. REGULĀRI GULĒŠANAS LAIKI

Pats labākais padoms kvalitatīvam miegam ir regulāri gulēt iešanas laiki, kā arī mošanās laiki. Ir nepieciešams pieturēties pie viena laika, jo tavs organisms pieradīs, ka ir konkrēts laiks, kad tas zina, ka varēsa atpūsties un atjaunoties. Tad dabiski, tuvojoties gulēt iešanas laikam, organisms ziņos smadzenēm “Laiks gulēt!”, un kļūsi miegaināks. No rīta, pretēji “Laiks celties!”, kas ļaus jaudigāk iesākt dienu. Izvēlies laikus arī brīvdienām (ne pārāk novirzoties no iknedēļas laika), lai pēc iespējas mazinātu traucētu miegu svētdienā, tieši pirms darba, kad labs miegs visvairāk nepieciešams.

  1. GUĻAMISTABAS IEKĀRTOJUMS

Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, kā tava guļamistaba ir iekārtota. Daži jautājumi, caur kuriem vari izskaidrot sliktu miegu:

  • Vai tur atrodas TV?
  • Vai lieto datoru guļamistabā, pirms miega?
  • Vai telefons stāv pie galvas, un ir pēdējais, kurā skaties pirms miega?
  • Vai aizkari ir gaismu caurlaidīgi?

Ja uz visiem jautājumiem atbildēji – jā, tad iespējams ir laiks padomāt par pārmaiņām. Guļamistabā neienes tehnoloģijas un radi mierpilnu gaisotni. Vari skatīties filmas un lietot mobilās aplikācijas sēžot viesistabā uz dīvāna. Tiklīdz dodies uz guļamistabu, atstāj tos viesistabā. Padomā par elektrisko modinātāju vai atslēdz telefonu (ieslēdzot lidojuma režīmu), kas ļaus būt brīvam no signāliem, skaņam un nevēlamiem traucēkļiem.

  1. STAIPĪŠANĀS PIRMS MIEGA

Veids, kā atbrīvot muskuļus no dienas saspringuma ir staipīšanās pirms miega. Internetā pieejami simtiem video par to, kā 5 minūtes izstaipīt galvenos muskuļus, lai atbrīvotos un relaksētos. Ieslēdz youtube un ieraksti “5 minute stretching before sleep” un aiziet – turpat, gultā vai pie gultas izstaipies, lai vairotu labu un kvalitātīvu miegu.

Labs miegs ir skaistuma noslēpums – ieguldi pūles, lai tavā dzīvē būtu tikai kvalitatīvs miegs!

#skrub