Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

PIRMĀ PALĪDZIBA SAULĒ APDEGUŠAI ĀDAI

Vasara ir klāt un saule lutina mūs arvien biežāk, un gadās dzirdēt, redzēt un arī pašam piedzīvot saulē apdegušu ādu. Ir vairāki padomi un ieteikumi, kā Tu varētu sniegt pirmo palīdzību saulē apdegušai ādai. Atceries, saule jābauda ar mēru!

  1. Pirms ej saulē, atceries uzklāt aizsargkrēmus. Vislabāk būtu uzklāt 30 līdz 50 SPF. Jutīgākas ādas īpašniecēm jālieto vismaz 50 SPF. Ievēro šo likumu un nākošreiz mazini iespēju apdegt saulē.
  1. Tiklīdz jūti, ka āda ir apdegusi, nekavējoties uzģērb apģērbu ar garām piedurknēm, kā arī vieglas un nepiegulošas bikses. Āda vairs nedrīkst satikties ar saules stariem, ja esi apdegusi.
  2. Pirmā palīdzība, ja esi pie ūdens vai mājās, tad ieej vēsā (ne ledaini aukstā) dušā vai ūdenstilpē – upē, jūrā vai dīķī. Tādā veidā tu atvesināsies un ādai remdēsi sūrstošo sajūtu.
  1. Vēsas ūdens kompreses arī ir veids, kā sniegt pirmo palīdzību. Samitrini dvieli vai drāniņu ar vēsu ūdeni un uzliec uz apdegušajām vietām uz ādas.
  2. Skaistumkopšanas produkti, kas paredzēti pēc sauļošanās arī spēj veldzēt apdegušu ādu. Lielisks palīgs būs Alojas gēls, kas dziedēs un nomierinās ādu, kā arī dažādu brendu aizsargkrēmu ražotāji piedāvā arī pēc sauļošanās krēmus, kas domāti, lai nomierinātu un atvieglotu ādas pašsajūtu pēc saules.
  3. Dzer daudz ūdeni. Arī no iekšienes veicini ādas un ķermeņa atdzesēšanas procesus, tāpēc dzer ūdeni un atpūtini ādu iekštelpās.
  4. Saulē apdegusi āda var atstāt ietekmi arī uz pašsajūtu, tāpēc nesteidzies doties tālāk izklaidēs tiešos saules staros.

Citi padomi: esi droša, ka būs kur patverties no saules, ja dodies atpūsties pusdienlaikā, kad saule ir visaugstāk debesīs un ir visspēcīgākā. Ja iespējams, plāno izbraucienus dabā, uz pludmalēm nedaudz vēlāk pēcpusdienā, kad temperatūra kļuvusi zemāka. Ņem līdzi vieglus, gaisu caurlaidīgus un platus auduma apģērbus – pludmales kleitas, apmetņus vai blūzes, kas mazinās apdegumu iespēju uz pleciem, ķermeņa augšdaļas.

Alternatīva vienmēr var būt mākslīgais iedegums. Lasi bloga rakstu: 3 TRIKI MĀKSLĪGĀ IEDEGUMA UZKLĀŠANAI

Baudi sauli – droši!

#skrubcosmetics