Miegs ir cieši saistīts ar pašsajūtu, cilvēka veselību un dzīves ritmu. Ja cilvēkam ir novērots slikts miegs, tas var būt gan cēlonis, gan sekas izvēlēm, notikumiem, iekšējiem pārdzīvojumiem vai stresam. Stress, ko organismam rada slikts miegs tālāk noved līdz virknei citu problēmu organismā, kas iekļauj arī ādas labsajūtu un izskatu.
Ne velti BEAUTY SLEEP ir frāze, ko piemin kā vienu no galvenajiem skaistumkopšanas rīkiem visā pasaulē. Skaistuma miegs palīdz uzturēt lielisku pašsajūtu gan iekšēji, gan ārēji – uz ādas.
Kas ir miegs?
Mēs visi zinām, ko nozīmē iet gulēt, bet ko īsti nozīmē labs miegs? Miegs ir stāvoklis, kura laikā organisms darbojas citādāk nekā dienā. Tas apstrādā uzkrāto informāciju, uzlabo imūnsistēmu, atjauno ķermeņa šūnas. Tiek iedalīti 2 posmi miegam – REM un non-REM.
REM miegs
Šī uzskatāma par nemierīgu miegu, kurš tiešā skaidrojumā angļu valodā nozīmē rapid eye movement jeb vieglā miega fāze, kura laikā bieži kustās plakstiņi, cilvēks daudz grozās un kustās, sapņo un ir paātrināts pulss.
Non-REM miegs
Šī ir lēnā miega fāze, kura laikā norisinās vēl daži posmi – lēnā miega stadijas (pilnīgs atslābums, bieži vien no atslābuma uztrūkstas, jo šķiet, ka “krīti”), snaudiens šajā stadijā parasti ļauj pamosties viegli, un dziļā miega stadijas, kuru laikā mazināta reakcija un ķermenis atjaunojas. Dziļais miegs ir vissvarīgākā fāze, jo tā laikā cilvēka ķermenis sāk atjaunoties.
Skaistums un miegs
Kas notiek ar manu ādu, kad es guļu? Ķermenis nakts laikā regulē mitruma līmeni organismā, kas palīdz balansēt to uz ādas, tāpēc, ja neesi pietiekoši izgulējusies, tad mitrums un PH līmenis ir izjaukts, kas rezultē apsārtumos, sausumā, izsitumos vai dažādos ādas traucējumos. Cieša saistība ar miegu ir arī acīm, plakstiņiem un ādai zem acīm. Bieži vien miega trūkums vai traucēts miegs noved pie piepampušiem plakstiņiem, maisiņiem vai zilumiem zem acīm un sausām acīm dienas laikā.
Cik daudz miega nepieciešams?
Standartā iesaka 8 stundas miega, ko daži cilvēki nespēj izpildīt katru nakti, taču tas neietekmē viņu pašsajūtu. Ja cilvēks spēj izprast sava miega ciklus un pamosties īstajā laikā, pamošanās būs vieglāka un pašsajūta – labāka. Pavēro savu miegu, pamēģini aiziet gulēt agrāk, neņem līdzi viedierīces uz gultu, lai mazinātu stimulu smadzenēm pirms miega. Eksperimentējot ar miegu, spēsi redzēt ar kādu miega daudzumu un kvalitāti jutīsies.
Joga miegam
Pirms iešanas gulēt ir svarīgi sagatavot organismu kvalitatīvam un vērtīgam miegam. Iesakām izstaipīties vai izmēģināt mierīgus vingrojumus, kas palīdzēs atbrīvot dienā sakrājušos spriedzi muskuļos.
Tējas miegam
Sagatavo tasīti tējas, kas palīdzēs noskaņoties miegam un radīt mierpilnu stāvokli vakaros. Bieži vien mēs esam trauksmaini tieši pirms došanās pie miera, kas arī pasliktina tā kvalitāti. Piparmētru tēja vakarā atslābinās un ļaus organismam sagatavoties kārtīgai atpūtai. Citas zāļu tējas miegam un mieram ir kumelīšu tēja, liepziedu tēja, baldriāna tēja, u.c.
Kvalitatīvs miegs ir svarīgs, lai Tu justos atpūtusies, vesela un skaista. Pievērs uzmanību tam, lai gatavošanās miegam ir mierpilna un atkārtojas katru vakaru, nevis ir trauksmaina un haotiska. Tavs ķermenis un āda pateiks Tev paldies!
#skincare #beautysleep #skaistumamiegs #miegs #kvalitatīvsmiegs