Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

ANTIOKSIDANTI KOSMĒTIKĀ un KĀPĒC TIE IR LIELISKI?

Antioksidanti kosmētikā ir ieguvuši izteiktu popularitāti, pateicoties to spējai labāk atbalstīt organisko un dabisko sastāvdaļu atrašanos produktā, kā arī aizsargāt ādas šūnas no bojājumiem. Lai saprastu, kāpēc antioksidanti ir lieliski,  sākumā jāzina, kas tie ir un kāpēc tos izmanto kosmētikā?

Oksidēšanās process nenotiek tikai dabā, bet arī uz ādas šūnām, kas nozīmē, ka mūsu āda, būdama pakļauta brīvajiem radikāļiem – saule (UV stari), gaisa piesārņojums, stress, utt., tiek bojāta un noveco paātrināti. Antioksidanti kosmētikā palēnina vai novērš molekulu oksidēšanās procesu, kas tādējādi mazina tālāko reakciju un šūnas novecošanas procesu.

Antioksidanti ir gan sintētiski, gan dabiski un daži no populārākajiem antioksidantiem kosmētikā ir vitamīns C (sastāvdaļu sarakstā – Ascorbic Acid), vitamīns E (sastāvdaļu sarakstā – Tocopheryl Acetate vai Tocopherol), Retinols, vīnogu sēklu ekstrakts (sastāvdaļu sarakstā – Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract), un citi. Dabiskie antioksidanti iegūti no saknēm, augļiem, ogām.

Vairāki pētījumi liecina, ka antioksidanti uzlabo ādas tekstūru, izskatu, mazina pigmenta plankumus, kā arī grumbiņas.

Meklē antioksidantus sejas un ķermeņa kopšanas kosmētikā. Šeit ir saraksts ar dažiem antioksidantiem, kurus meklēt sastāvdaļu sarakstā (INCI):

  • Tocopheryl vai Tocopherol – Vitamīns E;
  • Ethyl Ascorbic Acid vai Ascorbic Acid – Vitamīns C;
  • Retinol – Vitamīns A;
  • Niacinamide – Vitamīns B3;
  • Ubiquinone vai Coenzyme Q10;
  • Coffea Arabica (Coffee) Powder (malta kafija), u.c.

Arī SKRUB produktu sortimentā varēsi atrast produktus ar dažiem no minētajiem antioksidantiem – Vitamīns E, kas atrodams visos kafijas skrubjos, cietajās šampūnziepēs un kondicionierī, kā arī malta kafija, kas atrodama skrubjos, masāžas ziepēs, u.c.

Iemācoties labāk “lasīt” sastāvdaļu sarakstu un izprast, kas atrodas Tavu kosmētikas produktu sastāvā, spēsi labāk pieņemt lēmumus, balstoties uz savu ādu un tās vajadzībām.