Sievietes ķermenis, lielākajā daļā dzīves, piedzīvo cikliskus un hormonu līmeni ietekmējošus procesus. Pārmaiņas, kas norisinās organismā ir radītas, lai nodrošinātu vidi, kas labvēlīga bērniņa ieņemšanai, taču, pat ja tas nerealizējas, sievietes ķermenis piedzīvo plašu spektru dažādu simptomu, izmaiņu un izpausmju, kas veido menstruālo ciklu.
Cilvēka lielākais orgāns ir āda, kas ir pirmais ārējais apliecinājums cilvēka iekšējai veselībai. Arī sievietes āda ir izteikti saistīta ar lielāko iekšējo regulētāju – menstruālo ciklu. Zināms, ka daudzām sievietēm ovulācijas laikā vai nedēļā pirms menstruāciju sākuma parādās akne un pinnes. Tas saistīts ar to, ka estrogēna līmenis ceļas un tas var radīt palielinātu sebuma veidošanos, kas vēlāk veicina pūtītīšu rašanos.
Lai āda izskatītos veselīga un mazāk tiktu traumēta hormonālā cikla ietvaros, nepieciešams rūpēties par hormonālo veselību un pamanīt, ja organismā ir hormonu disbalanss. Menstruālais cikls kopumā var veicināt taukaināku vai sausāku ādu kā parasti, tādējādi radot lielāku iespēju iekaisumiem uz ādas, kas izpaužas aknē vai izsitumos.
Kā mazināt nevēlamus iekaisumus uz ādas menstruālā cikla laikā?
- Miegs. Viens no labākajiem organisma atjaunošanas un stabilizēšanas veidiem ir labs un kvalitatīvs miegs. Parūpējies par ideālo temperatūru istabā, atbilstošu un piemērotu spilvenu un segu, kā arī atbrīvojies no pieraduma skatīties ekrānos vismaz stundu pirms miega tas palīdzēs cikla laikā neradīt papildus trauksmi organismā.
- Stresa mazināšana. Stress ir liels drauds cilvēka veselībai un tas ietekmē ne tikai menstruālo ciklu un ādas stāvokli, bet daudzus citus procesus organismā. Parūpējies par pastaigām svaigā gaisā, mierīgām nodarbēm pēc darba laika vai aktīvu atpūtu, kas ļauj “atslēgties”. Ikdienā bieži vien jūtam trauksmi, kas var ietekmēt arī menstruālo ciklu, tāpēc saudzē sevi un velti laiku stresa mazināšanas nodarbēm.
- Sports un kustība. Sportošana un kustība ir lielisks veids, kā “izlādēties” un uzturēt organismu veselīgu un aktīvu. Arī menstruālā cikla atbalstam nepieciešama kustība un veselīgs dzīvesveids, kas tādējādi mazinās aknes un pūtīšu rašanos.
- Veselīgs uzturs. Tas, ko Tu ēd ietekmē iekšējo organisma funkcionalitāti un darbību. Neveselīga pārtika neuzturēs ķermeni veselu, līdz ar to var radīt hormonu disbalansu, kas izpaudīsies aknē un pinnēs. Pārāk augsts konkrētu vielu līmenis organismā var ietekmēt menstruālo ciklu un radīt papildus problēmas ar ādas stāvoklī, tāpēc ievēro veselīgu un sabalansētu diētu, kas atainosies arī tajā, kā izskatās Tava āda.
Menstruālais cikls ir dabisks sievietes dzīves ietekmētājs noskaņojumam, pašsajūtai, ģimenes plānošanai, iekšējo orgānu veselīgai darbībai, utt. Tavā pārziņā ir to cienīt un parūpēties par tā pilnvērtīgu un veselīgu darbību, kas tādējādi spēs uzlabot arī ādas stāvokli un cikla nevēlamo ietekmi uz to.
#menstruālaiscikls #skaistaāda #menstrualcycle #selfcare #selflove #skincare