Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

Kā notievēt mēneša laikā?

Notievēšana parasti saistīta ar vēlmi izskatīties un justies veselīgāk. Dažādi diētu ieteiktie padomi parasti rezultātā atstāj Tevi izsalkušu un neapmierinātu, taču ir vairāki veidi, ka mazināt lieko svaru drošāk un veselīgāk, mājas apstākļos.

 

Nav nepieciešamas ābolu ēšanas diētas vai divas stundas dienā dārgā sporta zālē. Izskaties labāk un jūties veselīgāk jau šajā vasaras sezonā ar šiem padomiem:

  • Mazini pievienoto cukuru un ogļhidrātu uzņemšanu organismā. Cukurs veicina ātru apetītes mazinājumu, taču tas tikpat ātri “izdeg” līdz ar to, organisms vēlāk pieprasīs vēl vairāk ēdiena. Maltīte vai uzkoda, kas bagāta ar cukuriem vai ogļhidrātiem, nepadarīs enerģijas līmeni stabilu vai noturīgu. Mazinot vai izslēdzot ogļhidrātus un cukuru no ēdienreizēm tiek pazemināts insulīna līmenis asinīs, kas mudina nieres atbrīvoties no liekā sāls un ūdens, kas tādējādi noņem vēdera uzpūšanos. Ja pēc ēdienreizēm jūties smagnēji un vēderam raksturīga pūšanās, tad iespējams jāmazina vai jāizslēdz cukurs un ogļhidrāti.

  • Ēd vairāk taukus un proteīnus. Pretēji vispārpieņemtajam apgalvojumam, ka tauki ir “slikti”, īstenībā tie ir vērtīga viela organismam, taču proteīni vienmēr tiek slavēti savu lielisko īpašību dēļ, bet parasti tie tiek uzņemti nepietiekošā daudzumā. Pētījumi liecina, ka uzņemot proteīniem bagātus ēdienus, kaloriju dedzināšanas ātrums paaugstinās*. Ar proteīnu bagāti ēdieni ir gaļa, zivs, olas un augu valsts proteīnu avoti, kā pupas, soja un pākšaugi. Tauki, kā piemēram, sviests, olīveļļa, avokado eļļa, utt. spēj padarīt ēdienu sātīgāku un ātrāk sniegt piepildījuma sajūtu vēderā pēc ēšanas, taču ja no ēdienreizēm tiek izslēgti ogļhidrāti, kombinācijā ar proteīniem, tauki dāvās ilgstošu un vērtīgu enerģiju, nevis ātri izdegošu un nepastāvīgu lādiņu.

  • 20 minūšu ātri augstas intensitātes treniņi un svaru cilāšana mājas apstākļos. Lai uzturētu sevi formā nav nepieciešams stundām ilgi trenēties dārgā sporta zālē. Nepieciešamas 3-6 reizes nedēļā, kad ieslēdzot kādu augstas intensitātes vingrojumu video (angliski meklē: high intensity workout), seko līdzi trenera ritmam, lai ātri iekarstu un sāktu dedzināt kalorijas. Nepieciešams izbrīvēt īsu brīdi savā dienā, lai paātrinātu sirdsdarbību un iedarbinātu kaloriju dedzināšanas mehānismus organismā. Svaru cilāšana kombinācijā ar zemu ogļhidrātu uzņemšanu ēdienā, mazina lieko svaru un veido muskuļus. Svaru cilāšana mājas apstākļos var būt ūdens pudeļu vai jebkādu citu sadzīves priekšmetu cikliska un atkārtota cilāšana. Jāievēro atkartošanas princips vairākos piegājienos, piemēram, pacelt ar abām rokām 1,5 L ūdens pudeli 10 reizes, 4 piegājienos, ar atpūtas laiku – 1 minūte. Šādā veidā iespējams mājās veltīt maksimāli maz laika fiziskās formas uzturēšanai.

 

Mājas apstākļos, īpaši piedomājot pie organisma funkcionālās darbības uzlabošanas, iespējams mazināt lieko svaru tā, lai tas neatņem enerģiju un dzīvessparu. Ierobežojot lietas, kas jau sākotnēji nav nepieciešamas organismam, kā piemēram pievienotais cukurs, un palielinot to, kas ieteicams, kā piemēram, fiziskās aktivitātes, mēs varam vizuāli uzlabot ārējo izskatu, kā arī justies veselīgāki un možāki.

Izaicini sevi dzīvot veselīgāk un jau pēc 1 mēneša pamani rezultātus savā vidukļa apkārtmērā.

* https://academic.oup.com/ajcn/article/90/3/519/4597025