Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

5 IKDIENAS DETOKSA PALĪGI SKAISTUMKOPŠANĀ

Kas ir detokss? Detokss vai detoksikācija ir organisma attīrīšana no toksīniem, kas sakrājas cilvēka organismā. Sākotnēji termins “detoksikācija” tika izmantots medicīniskos nolūkos, taču mūsdienās, alternatīvās medicīnas izpratnē, ar detoksikāciju saprotam (angliski: detox) dažādu attīrošo procedūru, paradumu veikšanu un pat produktu lietošanu, kas kopumā uzlabo pašsajūtu, attīra no nevēlamā organismā un kopumā veicina veselīgāku dzīvi.

DETOX UZTURĀ

Detoksikācija uzturā attiecas uz pārtiku un vielām, ko lietojam ikdienā. Pārtika mūsdienās ir piesātināta ar dažādām sastāvdaļām, pesticīdiem un antibiotikām, kas negatīvi ietekmē ķermeni un veselību. Organismā šādas vielas spēj nodarīt kaitējumu, tāpēc tiek piekopti dažādi uztura detoksi, kuru laikā jāēd tikai organiski un dabiski produkti.

DIGITĀLAIS DETOKSS

Sociālo tīklu un interneta platformu attīstīšanās rezultātā ir parādījies arī termins “digitālais detokss”. Kas ir digitālais detokss? Tas ir atturēšanās no jebkādu sociālo tīklu vai platformu lietošanas konkrētā laika posmā. Mūsdienās telefons ir daļa no ikdienas paradumiem, taču arvien vairāk tiek pierādīts, ka paziņojumi, ilga laika pavadīšana pie ekrāniem, sociālo tīklu ietekme uz pašvērtējumu ir negatīva. Digitālais detokss paredz atturēšanos no sociālajiem tīkliem vai visa veida ekrāniem (dators, telefons, planšete, TV), kas tādējādi mazinās atkarību, negatīvās izjūtas vai sekas, ko tie rada.

DETOX SKAISTUMKOPŠANĀ

Detokss skaistumkopšanā bieži vien saistās ar dabiskas kosmētikas lietošanu ikdienas rutīnā un papildus attīrošu procedūru veikšanu, lai izvadītu no porām un ādas virsējā slāņa toksīnus un netīrumus.

DETOKSS ĀDAI

Ir dažādi skaistuma detoksa rituāla palīgi, kas saistās ar ikdienas detoksa veikšanu ādai, lai organisms un Tava āda justos skaista, starojoša un pats galvenais – vesela.

  1. SAUSĀ BIRSTĒŠANĀS. Sausā “birstēšanās” (angliski: dry brushing) sniedz ne tikai patīkamu masāžu lietošanas laikā, bet arī daudz veselības ieguvumus gan iekšēji, gan ārēji. Tā uzlabos asinsriti, kas tādējādi veicinās ādas atjaunošanos, atbrīvojoties no atmirušajām ādas šūnām, mazinās celulītu, padarīs ādu tvirtāku un ādas toni vienmērīgāku.
  2. SAUNA vai PIRTS. Pirts rituāls ir veselīgs, jo karsēšanās un atdzesēšanās rada slodzi sirdij, kas ilgtermiņā veicina tās veselīgu pielāgošanos līdzīgām izmaiņām sirds darbībā. Svīšana tiek uzskatīta par dabisku ķermeņa atbrīvošanos no toksīniem.
  3. SĀLS VANNAS VAI SĀLS KOSMĒTIKĀ. Vannas ar pievienotu Epsom sāli jeb magnija sulfātu, kura sastāvā ir sērs uzskatāms par lielisku veidu kā detoksēt organismu. Sāls mazina atslābina un atjauno muskuļos spēku, kā arī uzlabo asinscirkulāciju. Ne tikai epsom sāls, bet arī cita veida sāls, kā piemēram, Himalaju rozā sāls vai jūras sāls tiek pielietots kā detox sejas un ķermeņa kopšanai skrubju, mazgājamo līdzekļu un krēmu sastāvā. Sāls nomierina kairinātu ādu, kā arī dziedē akni un kopumā uzlabo tās stāvokli.

4. AKTĪVĀ OGLE SKAISTUMKOPŠANĀ. Aktīvā ogle ir ne tikai lielisks palīgs gremošanas traucējumu gadījumā, bet arī skaistumkopšanā. Aktīvā ogle sejai palīdz atbrīvoties no toksīniem un netīrumiem porās, kalpo kā “magnēts” un dabisks skrubents.

5. MĀLS KOSMĒTIKĀ. Māls sastāv no daudziem minerāliem, kas tiešā veidā spēj iedarboties uz sejas un ķermeņa ādu. Māls ir antibakteriāls un veic attīrošu jeb detox funkciju ādai, kā arī pabaro to ar minerāliem. Skaistumkopšanu ar mālu var veikt ar dabisku mālu (dabā) un kosmētisku mālu (iestrādāts produktos, kā sastāvdaļa).

Ikdienas vai iknedēļas detokss ādai ir svarīgs, jo tas attīra no brīvajiem radikāļiem – saule, radiācija, gaisa piesārņojums, u.c. kā arī palīdz ādas šūnām atjaunoties.