Visiem pirkumiem virs 35 EUR Bezmaksas piegāde

4 PADOMI ZAĻĀKAM DZĪVESVEIDAM

Domas un diskusijas par vidi un mūsu ietekmi uz to ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Jau iedzīvojušies padomi, kā piemēram, ņemt līdzi savu auduma maisiņu uz veikalu, lietot vairākkārt lietojamos traukus un ūdens pudeles, šķirot atkritumus, utt. Mēs esam apkopojuši dažus mazāk zināmus un dzirdētus padomus zaļākam dzīvesveidam jeb ilgtspējīgākam dzīvesveidam.

  • Izvēlies lidot pēc iespējas retāk. 

Mūsdienās šķiet visērtākais un lētākais veids, kā aizceļot uz citu valsti ir ar lidmašīnu. Esam pieraduši noķert lētākās, pēdējā brīža biļetes un izmantot avio transportu kā primāro transprotu, lai dotos uz tālākiem galamērķiem. Bet vai tu zināji, ka avio transports rada visvairāk piesārņojumu salīdzinot ar jebkuru citu transporta veidu? Ja ir iespēja padomāt par citiem transporta veidiem – kuģis, vilciens, autobuss, tad tas noteikti būs videi draudzīgāks risinājums, nekā lidot ar lidmašīnu. 

  • Izvēlies pēc iespējas mazāk iepakotu ikdienas produktu klāstu.

Viena no piemirstajām zonām mūsu izpratnē par ekoloģiskāku un videi draudzīgāku dzīvi ir skaistumkopšana. Iesakām izvēlies pēc iespējas vairāk naked jeb beziepakojuma variantus ikdienas produktiem, kā piemēram, dušas želejas vietā izmantot grieztās ziepes (izvēles SKRUB ziepes rokām un ķermenim) vai pudeļu vietā izvēlies cietos/presētos matu kopšanas produktus (SKRUB cietās šampūnziepes). Pat mazās izvēles ir svarīgas – jo mazāk iepakojuma, jo labāk. 

  • Izmanto otro iespēju radoši.

Plastmasas krējuma bundžiņa varētu izskatīties daudz interesantāk, ja tiktu apgleznota un tajā tiktu iestādīti zaļie lociņi. Jebkuru saiņojumu, kas ticis dāvināts, uzmanīgi izsaiņojot, saglabā nākošajām dzimšanas dienām tuvajiem un mīļajiem. Padomā par simtiem veidu, kā tu varētu izmantot to, ko jau gatavojies mest miskastē. Iespējams ir veids, kā tas var dzīvot ilgāk. Dodot otru iespēju, pievieno radošu ideju un ļauj lietām dzīvot vairākkārt.

  • Vasarā izbaudi palikšanu teltī.

Daudzi no mums nespēj iedomāties vasaru bez kāda tālāka galamērķa vai ceļošanas, kas paredz palikšanu viesnīcās. Iesakām izvēlēties dabai draudzīgāko variantu – palikšanu teltī. Lai gan viesnīca parūpējas par visu tavā vietā un šķiet, ka esi izvēlējies dabai draudzīgāku variantu, viesnīca patērē daudz enerģijas un resursu, kā arī atkritumu, lai uzturētu tevi viesnīcā, kurus tu diemžēl nevari novērtēt.

Galvenais ir sākt ar mazajām lietām. Zaļāk dzīvot vari sākt jau šodien, ieviešot mazas izmaiņas dzīvesveidā un savās izvēlēs.